Co wybrać? Brak ocen.

Kubeczek menstruacyjny – czy to rozwiązanie dla mnie?

Kubeczki menstruacyjne są przeznaczone dla kobiet w każdym wieku. Mogą je zatem stosować zarówno nastolatki, jak i kobiety przechodzące menopauzę.

Wiele pań spogląda na kubeczki menstruacyjne z delikatnym przerażeniem. Wydaje się im, iż są one zbyt duże, aby zmieściły się w pochwie i nie powodowały uporczywego dyskomfortu. Pamiętajmy jednak, że pochwa jest bardzo elastycznym kanałem, który bez problemy może się powiększać, a następnie wracać to swojego normalnego kształtu.

Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę to, iż zwykle występują one w dwóch rozmiarach. Małe kubeczki przeznaczone są głównie dla kobiet poniżej 30 roku życia, które jeszcze nie rodziły dzieci.

Natomiast większy rozmiar kubeczków został stworzony z myślą o kobietach, które skończyły 30 lat i mają za sobą poród naturalny.

Jeśli wybierzesz właściwy rozmiar kubeczka oraz poprawnie go włożysz, w ogóle nie będziesz czuła, że znajduje się wewnątrz pochwy. Czy może być coś lepszego?

Kubeczek menstruacyjny w praktyce

Jak można się domyślić potrzeba nieco czasu, aby nauczyć się prawidłowego wkładania i wyjmowania kubeczka menstruacyjnego. Zwykle jednak, po dwóch lub trzech cyklach kobiety są już w stanie doskonale poradzić sobie z tym zadaniem, tak by kubeczek zapewniał im pełen komfort i bezpieczeństwo.