Mooncup 4/5 (1)

Mooncup to pierwszy kubeczek menstruacyjny wykonany z miękkiego silikonu do zastosowań medycznych, zaprojektowany przez kobiety jako wygodna, bezpieczna i przyjazna środowisku alternatywa dla tamponów i podpasek.

Kubeczkowi menstruacyjnemu Mooncup ufają od 2002 roku użytkowniczki na całym świecie – to sprawdzone i niezawodne rozwiązanie pozwala powiedzieć „dość!” odpadom, niewygodzie i kosztom związanym z jednorazowymi środkami do ochrony intymnej.

Komfort
Wykonany z miękkiego silikonu do zastosowań medycznych kubeczek jest tak wygodny, że w ogóle go nie czuć. Podczas gdy tampony wchłaniają z pochwy 35% wilgoci, kubeczek menstruacyjny Mooncup nie wysusza pochwy ani nie pozostawia w niej włókien.

Wygoda
Kubeczek Mooncup jest zawsze pod ręką, gotowy do użycia. Już nie trzeba w ostatniej chwili biec do sklepu, ani robić zapasów podpasek i tamponów o różnej chłonności. Kubeczek Mooncup pozwala uwolnić się od martwienia się o sposób pozbycia się zużytych tamponów czy podpasek oraz noszenia ze sobą zajmujących miejsce zapasów na zmianę (przemycanych w rękawie w drodze do toalety lub zabierających cenne miejsce w plecaku podczas podróży).

Niezawodność
Kubeczek menstruacyjny utrzymuje trzy razy więcej płynu niż zwykły tampon, dając bardziej długotrwałą ochronę podczas obfitszego krwawienia. A ponieważ nie wchłania płynu, nie wysuszy pochwy w czasie mniej obfitego krwawienia.

Oszczędność
Potrzebny jest tylko jeden kubeczek – jego zakup zwraca się po 6-8 miesiącach, po których można zacząć korzystać z oszczędności, nie musząc co miesiąc wydawać pieniędzy na środki higieny intymnej.

Delikatność
Niezawierający lateksu, hipoalergiczny i niezawierający barwników, substancji zapachowych, BPA, ftalanów, plastiku, środków wybielających ani toksyn kubeczek menstruacyjny Mooncup to doskonałe rozwiązanie dla osób o wrażliwej skórze lub cierpiących na alergie.

Więcej niż tylko produkt
Po nabyciu kubeczka Mooncup otrzymasz dostęp do naszego wsparcia i pomocy, gdy tylko będziesz ich potrzebować. Oferujemy jedyny w swoim rodzaju serwis doradczy prowadzony przez pielęgniarki telefonicznie i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Możesz mieć pewność, że kubeczek Mooncup® jest produkowany w Wielkiej Brytanii z zachowaniem najwyższej jakości standardów – firma Mooncup Ltd posiada certyfikat ISO 13485 i została zarejestrowana przez Amerykański Federalny Urząd Żywności i Leków (FDA).

Firma Mooncup Ltd to…

Pierwszy na świecie producent artykułów higienicznych, który otrzymał status Etycznego Przedsiębiorcy za stosowanie metod i działań przyjaznych ludziom i środowisku.

Jedno z 10 najbardziej etycznych przedsiębiorstw według przewodnika po rynku produktów etycznych „Good Shopping Guide”.

Producent starający się zawsze używać opakowań wytwarzanych w sposób etyczny i wykonanych z surowców etycznie pozyskiwanych.

Firma posiadająca certyfikat stowarzyszenia Vegan Society.

Firma wspierająca prowadzone na całym świecie programy edukacyjne dotyczące wszystkich aspektów prawidłowego miesiączkowania poprzez oferowanie środków finansowych oraz kubeczków menstruacyjnych organizacjom charytatywnym oraz non-profit.

Firma oddana idei przekształcania sposobu mówienia o menstruacji i dalszego łamania tabu, jakim wciąż jest ten temat.