Techniki składania Brak ocen.

Techniki składania kubeczka menstruacyjnego

Będziesz potrzebowała nieco czasu, aby znaleźć najwygodniejszy dla siebie sposób składania kubeczka menstruacyjnego. Warto spróbować kilku różnych technik i wybrać tę, która zapewni Ci najwięcej komfortu.

Na literę C

To właśnie tę technikę poleca większość firm produkujących kubeczki menstruacyjne. Pierścień kubeczka jest jednak po złożeniu dosyć szeroki, przez co jego poprawne włożenie do pochwy może być trudne dla niektórych kobiet. Korzystając z tej techniki należy ścisnąć górną część kubeczek, tak by krawędzie jego pierścienia się dotykały. Następnie, zginamy go wzdłuż, przez co pierścień swoim kształtem przypomina literę C.

Na muszelkę

Kolejna popularna technika składania kubeczka. Dzięki niej pierścień jest mniejszy i łatwiej go włożyć. Jednak fakt, iż kubeczek staje się szerszy u podstawy powoduje, że niektórym kobietom trudniej jest doprowadzić do jego poprawnego otwarcia. Korzystając z tej techniki, możesz spróbować wprowadzić go do połowy i dopiero po jego otwarciu w pochwie, wepchnąć pozostałą część kubeczka. Przy pomocy kciuka, z jednej strony kubeczka wepchnij jego krawędź do środka, w stronę jego podstawy. Następnie ściśnij niewepchnięte krawędzie kubeczka i powoli wysuń kciuk. Otrzymasz w ten sposób kształt muszelki.

Na trójkąt

Ta technika składania sprawia, że pierścień jest mniejszy niż w przypadku techniki na literę C, a kubeczek zwykle otwiera się łatwiej niż przy technice na muszelkę.
Ściśnij swój kubeczek, tak by jego krawędzie się dotykały. Następnie pociągnij jego prawy róg w dół, do podstawy kubeczka. W ten sposób, przybierze on kształt trójkąta.

Technika na origami

Ta technika składania kubeczka menstruacyjnego również gwarantuje mały rozmiar pierścienia oraz łatwiejsze otwieranie się kubeczka.
Przednią krawędź kubeczka wepchnij do połowy do jego środka. Następnie prawy róg kubeczka nachyl do postawy jego lewej strony i przytrzymaj.

Technika na literę E

Ściśnij prawą stronę kubeczka, tak by jej krawędzie się dotykały. Przyłóż lewą krawędź do ściśniętej prawej, tak by powstał kształt litery T. Następnie, „ramiona” litery T przyłóż z obydwu stron do ściśniętej prawej części, tak by utworzyły kształt litery E.

Technika na literę S

Ściśnij krawędzie kubeczka i powoli popchnij jedną jego stronę w górę, a drugą w dół, ściskając je razem, tak by stworzyć kształt litery S.

Technika na podwójną siódemkę

Ściśnij kubeczek tak, by jego krawędzie się dotykały. Prawy róg zegnij w dół do połowy długości kubeczka. Przytrzymaj i obróć kubeczek, a następnie zegnij w taki sam sposób jego lewy róg do tej samej pozycji. Kubeczek powinien przyjąć kształt tulipana, z góry natomiast będzie również wyglądał jak dwie połączone ze sobą siódemki.

Technika na diament

Ściśnij kubeczek, tak by jego krawędzie się dotykały. Przednią krawędź pierścienia skieruj w dół ku podstawie kubeczka i przytrzymaj. Dzięki temu, górna część kubeczka będzie miała owalny kształt. Lewą stronę owalu przyciśnij do środka kubeczka i przytrzymaj, a następnie w ten sam sposób przyciśnij jego prawą stronę. Powinnaś teraz uzyskać kształt diamentu.
Jeśli będziesz miała problemy ze swobodnym wkładaniem tak złożonego kubeczka, możesz skorzystać z techniki na pół diamentu. Wystarczy, że po uzyskaniu kształtu diamentu, złożysz kubeczek na pół wszerz, tak by pierścień znalazł się w środku.

Technika labia (warg sromowych)

Ściśnij górną, lewą stronę kubeczka menstruacyjnego, tak by krawędzie się dotykały. Trzymając je w ten sposób, obróć kubeczek, tak by znajdował się na boku. Przy pomocy kciuka utwórz niewielkie zagłębienie u podstawy kubeczka, aby możliwe było wepchnięcie złożonej jego części do powstałego wgniecenia. Następnie ściśnij kubeczek w miejscu złożenia. Dzięki temu, mniejsze zgięcie, znajdzie się w większym zgięciu.